Samuel González

~14 min.
~168 kalorie
Komentář

Samuel Sánchez González (narozen 5. února 1978 v Oviedo, Asturie, Španělsko) je španělský profesionál silniční kolo závodník. Byl držitelem zlaté medaile v silničním závodě na olympijských hrách v Pekingu. Samuel je známý jako jeden z nejlepších sestupujících v pelotonu.

zajímavost

Na Olympijském silničním závodě v roce 2008 dostal Samuel roli viceprezidenta, jehož hlavní funkcí bylo pomáhat vůdci španělského týmu - Alejandro Valverde. Závod se konal v 90% vlhkosti a smogu a běžel dvakrát každé kolo kamennými branami ve Velké čínské zdi. Skládala se také z několika úseků do kopce se středním až vysokým sklonem. Asi čtvrtinu cesty závodem byla odtržená skupina 26 jezdců před pelotonem první skupinou, která měla šanci závod vyhrát, ale Sánchez mezi nimi nebyl. S 17 km do konce se Sánchezovi podařilo uniknout ze zbytku skupiny. O několik kilometrů později bylo v čele šest sportovců, včetně Sáncheze. Během sprintu se Samuelovi podařilo dostat se dopředu a udržet si svou pozici až do samého konce. Jako první překročil cílovou čáru a získal první zlatou medaili pro španělský tým na olympijských hrách v Pekingu.